Wszelkie prawa zastrzeżone!

All rights reserved! 2018


Magdalena Wyrębek (Sterna) FotoMegiSia

https://magdalena.wyrebek.com

Magdalena Wyrębek (Sterna)

FotoMegiSia

Magdalena Wyrębek (Sterna)

Foto-Pasjonatka

Słów kilka

Fotografka, Graficzka,

Artystka, Fotomaniaczka,

Amatorka, Hobbystka

😀

info-image

...w "małym" skrócie... ;)

Witam na mojej stronie.

Jeśli tu trafiłaś/łeś znaczy się, że gdzieś moje zdjęcie zobaczyłaś/łeś , jest mi niezmiernie miło, mam nadzieję, że znajdziesz tu dla siebie miejsce, do którego z chęcią będziesz wracała/ał.

Jestem Magdalena Wyrębek (panieńskie Sterna).

MegiSia - Pseudo/ksywka którą posługuję się w Internecie - od NASTU LAT  (tak wymyśliłam sobie kiedyś od inicjał z panieńskiego, jak wchodziłam do internetu naście lat temu byłam jako jedyna "w google" jako MegiSia, w tej chwili jest ich mnóstwo od ludzi aż po zwierzęta :o  ) . Ja posługuję się nią dokładnie od 2001r, (jeszcze za czasów TG POLSAT, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi).
a "FotoMegiSia" jedynie posługuję się nią w temacie fotograficznym, przez dobrych kilka lat udostępniałam zdjęcia tylko i wyłącznie pod tym pseudonimem, od ponad roku dopiero postanowiłam ujawnić się z nazwiska. Choć tu też dodatkowo dodaję nazwisko panieńskie, ponieważ Magdalen Wyrębek też jest kilka, ale nic na to nie poradzę. żyję dalej : ]

Aktualnie mieszkam w Niemczech (od 2011r) - w pięknym mieście Mannheim - leżącym na południowym zachodzie Niemiec. (w pobliżu Francuskiej granicy) . Rodzinnym miastem , w którym się urodziłam i mieszkałam jest OSTROŁĘKA (woj. Mazowieckie w Polsce). Teraz przebywam w nim 1-2 razy do roku w ramach urlopu.

W 2008 roku zostałam szczęśliwą żoną i mamą, dotychczas już trójki dzieci :) spędzam czas głównie z nimi, z przyjemnością i z obowiązku :-) życie mija nieubłaganie szybko, więc staram się poświęcić Im jak najwięcej czasu. (choć niestety jest go nie wiele będąc "prawie samemu" na obczyźnie.)

Mannheim Niemcy - Ostrołęka Polska (ok.1300km)

Mannheim Niemcy - Ostrołęka Polska

Zainteresowania, hobby itp.

A teraz o moich zainteresowaniach, pasjach, bo takowe mam, jak wszyscy! :)

Każdą "MOJĄ wolną chwilę" spędzam fotografując, lub przed komputerem przy obróbce, bądź też robiąc makijaż czy malując paznokcie :-) reszta czasu to dzieci, obowiązki, zakupy i praca przy dokumentach (w firmie Męża).

Lubię sport, pływanie, taniec, muzę i podróże... ale na tego typu "przyjemności" niestety nie starcza już mi czasu, choćbym chciała, dzień ma tylko 24h a ja tylko dwie ręce :) ale cóż... trzeba się z tym pogodzić, nie możemy mieć wszystkiego!

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! ALL RIGHTS RESERVED! Magdalena Wyrębek FotoMegiSia

Fotografia - Photography

Od dawien dawna interesuję / zajmuję się PRYWATNIE FOTOGRAFIĄ i wszystkim z tym związanym (GRAFIKA, RETUSZ, OBRÓBKA zdjęć itp.) ....

W wolnych chwilach tworzę foto-galerie, foto-książki, foto-kalendarze, strony WWW, reklamy, wizytówki itp. Lubię po prostu wszystko to co związane jest z obrazem i fotografią...

Odkąd pamiętam miałam aparat w ręku, kamerę czy telefon, zawsze staram się uchwycić piękne chwile, zatrzymać w kadrze czas, a najczęściej uwieczniam LUDZI, ZWIERZĘTA I PRZYRODĘ.... (głównie kadr centralny, portret / zoom / makro , co można zaobserwować w galerii https://magdalena.wyrebek.com/albumy/ ).

Oczywiście ZNAM zasady fotografii i czasem specjalnie je łamię , bo akurat w tym kadrze widzę to coś... np. oczy zwierzęcia ;) nałogowo już sięgam po aparat, przeważnie uwieczniam swoje dzieci, rodzinne okazje, również nasze wyjścia do parków czy zoo, najczęściej tam gdzie natura pisze swoje scenariusze... :-)

FOTOGRAFOWANIE przynosi mi ogromną przyjemność, moje hobby, które trwa od wielu wielu lat, ale ciężko pogodzić hobby z obowiązkami i tego czasu jest już nie wiele, mimo wszystko moje foldery przewyższają dziesiątki, a nawet setki tysięcy zdjęć, bo nadal fotografuję, bo nadal to lubię... nawet jeśli nie trafiają one do szerszego grona, ale sama lubię czasem wrócić do tych zatrzymanych pięknych kadrów.

Od kilku lat mam w posiadaniu aparat typu DSLR + kilka szkieł i innych dodatków.... z roku na rok, technologia idzie na przód...i widząc co te aparaty/obiektywy w tych czasach potrafią, jeszcze bardziej zakochałam się w fotografii :) ale póki co, brak czasu nie pozwala mi na zabranie się do tego w sposób "profesjonalny", być może kiedyś przyjdzie taki czas, że będzie go więcej..i wtedy połaczę hobby z pracą :)  tymczasem głównym priorytetem są dla mnie moje dzieci :)

Moja poprzednia strona
www.Foto.MegiSia.pl

Makijaż - Make-Up

Zawsze staram się odbiegać od wizerunku "zaniedbanej Mamy"  i zazwyczaj mam makijaż i pomalowane paznokcie, kobieta powinna o siebie dbać, być czasem elegancka, czy sexi... a nie wyglądać jak tzw. kura domowa :) mimo iż większość czasu spędzamy przy garnkach, czy placach zabaw :-) MakeUp musi być ;-)

Lubię makijaże, tworzę je na sobie , maluje się na codzień od szkoły podstawowej ... szczególnie nie mogę się doczekać weekendów, wtedy można powariować z pędzelkami :) .( nie uwieczniam ich na zdjęciach, z racji braku czasu) po prostu sama dobrze się czuję w makijażu, jest ze mną od dawnych lat, szkolnych.. i tak pozostanie.. póki "zdrowie" pozwoli :)

Paznokcie - Manicure

Manicure - swego czasu był to nałóg, który uwieczniałam na zdjęciach, malowałam swoje paznokcie normalnymi lakierami, + przeróżne wzorki,cekinki itp... dodawałam swoje zdjęcia na swoją stronę  o paznokciach na -> http://nails.megisia.pl , dotychczas ona istnieje, lecz nie wrzucam już na nią zdjeć. Link do filmiku z 2005 roku https://youtu.be/p9KDJIIg1vg , i z 2010 https://www.youtube.com/watch?v=6KWMcRYsglI. W tamtych czasach było tego nie wiele, w tej chwili jest tego w internecie mnóstwo, można już takie cuda robić, że właściwie każda nowicjuszka sobie poradzi.

Ja nadal maluje paznokcie , sama w domu, lecz motodą HUBRYDOWĄ, (od 3 lat) ale niestety nawet jeśli wykonuję je raz na 2-3 tygodnie, to jednak brak czasu by uwieczniać je na zdjęciach.


Uwieczniam wszystko to co piękne...

- ludzi, zwierzęta i przyrodę :-)

Okolicznościowe

Uwieczniam ważne wydarzenia dla rodziny i znajomych. Komunie, Chrzty czy sesje w plenerze.
Oczywiście jeśli Komuś spodoba się mój styl fotografowania, zapraszam, również nieznajomych ;)

Rodzina, Portrety, Dzieci

Portrety w plenerach :) rodzina, dzieci, uwielbiam uwieczniać ludzi, szczególnie na łonie natury.

Zwierzęta

Najbardziej lubię gdy patrzą na mnie, prosto w obiektyw, choć są w oddali patrzą jakby to czuły i specjalnie wtedy pozują :-)

Kwiaty

Bardzo lubię uwieczniać kwiaty, rośliny i przyrodę. Piękno samo w sobie.

Makro

Na tego typu fotografię muszę poświęcić oddzielną kategorię, bo makro to nie tylko kwiaty, czy owady, możemy każdą rzecz przybliżyć, wnet zmieniamy o niej zdanie .

Krajobrazy

Są kadry, które uwielbiam uwieczniać w całości, piękne widoki, krajobrazy (często zachody słońca) .

ZASTRZEGAM SOBIE PRAWA AUTORSKIE DO ZAMIESZCZANYCH PRZEZE MNIE ZDJĘĆ !!

NIE WYRAŻAM ZGODY NA WYKORZYSTYWANIE ICH BEZ MOJEJ WIEDZY!!

KOPIOWANIE, EDYTOWANIE CZY POWIELANIE ZABRONIONE! 

Kontakt ze mną...

Jakieś pytania? sugestie bądź propozycje współpracy?

Skontaktuj się ze mną po przez formularz na poniższej stronie :-)

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE! ALL RIGHTS RESERVED! Magdalena Wyrębek FotoMegiSia
Aktualności, blog
EnglishGermanPolish